İLDEM DOĞALGAZ KAÇAĞI TAMİRİ

İldem Doğalgaz Kaçağı Tamiri

İldem Doğalgaz Kaçağı Tamiri

Doğalgaz Kaçağı olmaması için;


Doğalgaz ile ilgili evinizde veya iş yerinizde yaşayacağınız en önemli sıkıntılardan birisi doğalgaz kaçağıdır. Doğalgaz kaçağı konusu hayati önem taşıyan riskli bir konudur.

Evinize yada iş yerinize doğalgazı ilk defa alacaksanız ve ilerleyen süreçte doğalgaz kaçağı sorunu yaşamak istemiyorsanız Kaliteli Malzeme ve İşçilik ile işini iyi yapan, sertifikalı, Kayserigaz Yetkili Firması olan bir firmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Gerekli tedbirlerin alınmaması, kalitesiz malzeme ve işçilik ile yapılan tesisat işlemleri maalesef telafisi mümkün olmayan kazalara neden olmaktadır.

Aldığınız tüm tedbirlere rağmen Evinizde veya İş yerinizde Doğalgaz kaçağı veya sızıntısı hissederseniz hemen doğalgazı vanadan kapatın ve DOĞALGAZ ACİL 187 hattını arayınız.İldem Doğalgaz Kaçağı Tamiri

Doğalgaz Kaçağının ilk tespitinde Yapılacaklar;

Evinizde doğalgaz kaçağı olduğunu ise mümkün olduğunca ağırlıklı olarak kokudan anlarsınız. Ağır bir çürük sarımsak kokusu ya da gaz kokusu alıyorsanız:


Öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey tüm doğalgaz vanalarını kapatmanızdır.

Aynı şekilde sadece doğalgaz vanalarını değil doğalgaz ile çalışan tüm cihazlarınızı da tamamen kapatmanız gerekmektedir.


İldem Doğalgaz Kaçağı Tamiri

Daha sonra ise yapmanız gereken diğer şey de hemen ortamın hızlı bir şekilde havalanmasını sağmaktır. Bunun için de mümkün olduğunca tüm kapı ve pencereleri açarak ortamın daha hızlı havalanmasını sağlayabilirsiniz. Doğalgazın ortamdan daha hızlı gitmesi için ise süpürge yardımı ile yani el süpürgesi ile süpürerek daha hızlı ortamdan çıkmasını sağlayabilirsiniz.


Doğalgaz oda havalandırma

Doğalgazın en büyük düşmanından birisi de elektriktir. Kesinlikle doğalgaz kaçağı gibi bir durum var ise asla elektrik ile ilgili hiçbir işlem yapmayınız ve kesinlikle hiçbir elektrikli cihazı çalıştırmayınız.

Aynı şekilde gazın alev almasını hızlandıracak sigara, çakmak veya buna benzer alevli şeylerden de uzak durunuz ve kullanmayınız.

Evde kıvılcım yaratabilecek hiçbir şeyi kullanmayınız. Kapı zili ve telefonlar da bunların içinde yer almaktadır. Özellikle gaz olan mekândan hemen çıkmaya gayret gösterin ya da alanı hızlı bir şekilde havalandırın.

Kesinlikle doğalgaz arızalarına kendi başınıza herhangi bir şekilde müdahale etmeyiniz.

İldem Doğalgaz Kaçağı Tamiri

Doğalgaz Kaçağının Kayserigaz tarafından tespiti sonrası yapılacaklar;

İldem Doğalgaz Kaçağı Tamiri

Kayserigaz firması tarafından gaz kaçağı tespiti yapıldıktan sonra tespit tutanağının bildirim yapan kişi, binanın görevlisine veya yöneticisine verir.

Tamir için Firmamız Pamukgaz Mühendislik ile iletişim kurmanız halinde çalışanlarımız hızlı bir şekilde tespit tutanağına göre doğalgaz kaçak tespiti ile ilgili gerekli tamiri titizlikle gerçekleştirirler.

Doğalgaz kaçak tamiri işlemi bittikten sonra doğagaz dedektörü ile tamir gören tesisat ile birlikte komple tesisat kontrol edilir.


Doğalgaz Kaçağı Kontrol

Gerekli görülmesi durumunda tüm tesisatta doğalgaz kaçak kontrolü yapılır.

Firmamız tarafından yapılan işçilik hizmeti 1 yıl garanti kapsamındadır.

Doğalgaz kaçak tamiri için kullanılan malzeme üretici firma garantisine göre bildirimi yapılır.


Doğalgaz Tesisatı Yapımı ve kontrolü hizmeti veren firmamız Pamukgaz Mühendislik ve yürüttüğümüz hizmetler hakkında detaylı bilgi talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.